Anti-Terör Sürüş Teknikleri

Anti-Terör Sürüş Teknikleri

Anti-Terör Sürüş Teknikleri

Anti-terör sürüş teknikleri, teröre maruz kalabilecek makam ve özel araçları kullanan personele bu durumlarda yapabilecekleri barikat yarma ve engelden kaçma teknik ve taktiklerini uygulamalı olarak gösteren bir eğitimdir.

Anti-Terör Sürüş Teknikleri

Anti-terör Sürüş Teknikleri amacı; ağır risk taşıyan ortamlardan aracı çıkartmak, taşınan yolcu ve yükün zarar görmeden tehlikeli bölgeden risksiz bir şekilde uzaklaşmasını sağlamak için yapılan bir eğitimdir.

Anti-Terör Sürüş Teknikleri Eğitim Süresi

  • 1 gün (2 saat teorik, 4 saat uygulamalı pist eğitimi)

Toplam; 6 saattir.

Anti-Terör Sürüş Teknikleri eğitim süresi, eğitimi alacak kişi sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Şuan da yazacağımız eğitim süresi 10 kişilik bir sınıf için geçerlidir. Sınıf mevcut sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir.

1 günlük eğitimler için belirlenen eğitim saatleri; randevu saatinde başlar ve 6 saatlik süre içerisinde 1 gün olacak şekilde sonlandırılır.

  • 2 saat teorik eğitim,
  • 4 saat uygulamalı pist eğitimi,

olmak üzere toplamda 6 saat eğitim verilir.

Anti-Terör Sürüş Teknikleri Eğitim İşleyişi

Anti-Terör Sürüş Teknikleri Teorik (2 Saat); Teorik eğitimde eğitimi verecek olan eğitmen sınıf ile tanışır, anti-terör sürüş teknikleri eğitimi, defansif sürüş, güvenli sürüş ve ileri sürüş eğitimlerini de kapsadığından bu eğitimlerin dünya standartlarında ki görsel ve uygulamalı eğitim olarak verilmektedir. Tercihe bağlı olarak katılımcı aracı ile (zırhlı araç hariç) yada şirketimiz araçlarıyla parkurlar tamamlanabilir.

Anti-Terör Sürüş Teknikleri PİST (3 Saat); Psikomotor Değerlendirme Testi, Güvenli ve Defansif Sürüş Teknikleri, İleri Sürüş Teknikleri, Anti-Terör Sürüş Teknikleri, VIP sürüş Teknikleri, Profesyonel Sürüş Teknikleri şeklinde 6 bölüm halinde tamamlanmaktadır.

Profesyonel sürüş teknikleri eğitim programında, Güvenli ve defansif sürüş eğitimi haricindeki diğer eğitim parkurlarında katılımcının kendi otomobili kullanılmaktadır. Özel olarak gerçekleştirilecek zırhlı araç sürücülerine yönelik programda, bu araçları kullanan sürücülere karşılaşacakları riskleri ve kontrol kayıplarını nasıl absorbe edecekleri uygulama parkurlarında özel aparatlı zırhlı araçlarla verilmektedir.

Jturn; j dönüşü olarak bilinen aracın geri giderken aniden aracın yönünün değiştirildiği taktiktir.

Uturn; ileri doğru giden bir aracın 180 derece yönünü değiştirdiği bir savunma taktiğidir.

Dar sokak ve kalabalık bölgelerde araç kullanma

Anti-Terör Sürüş Teknikleri Belgesi/Sertifikası

Anti-Terör Sürüş Teknikleri, Sürüş Akademisi A.Ş. eğitim kompleksi içerisinde bu eğitimler için ayrılmış asfalt, stabilize toprak alan ve OFF-Road toprak alan pist alanlarında uygulanmaktadır. Uluslararası kurumlar tarafından sertifikalandırılmış ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanmış eğitim müfredat ve mevzuatı uygulanır.

Eğitim veren tüm eğitmenler TOSFED ve Uluslararası lisanslara sahiptir.

Tüm eğitimler sonunda katılımcılara katılım belgesi verilmektedir. Tüm katılımcılara Anti-Terör Sürüş Teknikleri sertifikası verilir. Parkurların bir bölümü katılımcının aktif kullandığı araç ile yapılır.

Whatsapp
Oğuz Bey
Oğuz Bey
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?