OFF-Road Sürüş Teknikleri

OFF-Road Sürüş Teknikleri

OFF-Road Sürüş Teknikleri

OFF-Road Sürüş Teknikleri, 4×4 araçlarla yol dışı yapılan arazi şartlarında araç kullanma teknikleridir.

OFF-Road Sürüş Teknikleri

OFF-Road Sürüş Teknikleri amacı; 4×4 arazi araçlarının boyutları ağırlıkları ve yük transferleri yapılacak olan hataları düzeltmek ve zor arazi şartlarında araç kullanmayı ve bu taktikleri öğrenmek.

OFF-Road Sürüş Teknikleri Eğitim Süresi

  • 1 gün (2 saat teorik, 3 saat uygulamalı pist eğitimi)

Toplam; 5 saattir.

OFF-Road Sürüş Teknikleri eğitim süresi, eğitimi alacak kişi sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Şuan da yazacağımız eğitim süresi 10 kişilik bir sınıf için geçerlidir. Sınıf mevcut sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir.

1 günlük eğitimler için belirlenen eğitim saatleri; randevu saatinde başlar ve 5 saatlik süre içerisinde 1 gün olacak şekilde sonlandırılır.

  • 2 saat teorik eğitim,
  • 3 saat uygulamalı pist eğitimi,

olmak üzere toplamda 5 saat eğitim verilir.

OFF-Road Sürüş Teknikleri Eğitim İşleyişi

OFF-Road Sürüş Teknikleri Teorik (2 Saat); Off-road sürüş teknikleri ile ilgili kurtarma, kurtulma, arazi araçlarının genel yapıları, uygun lastik seçimi ve donanımlar ile alakalı projeksiyon destekli ulusal ve uluslararası off-road stratejileri ile ilgili görsel eğitim metotlarıyla eğitim verilir.

OFF-Road Sürüş Teknikleri PİST (3 Saat); 4×4 arazi araçları kullanılarak yapılan eğitimde tırmanma parkuru, çamur zemin parkuru ve tek teker parkuru uygulamalı olarak yapılır.

OFF-Road Sürüş Teknikleri Belgesi/Sertifikası

OFF-Road Sürüş Teknikleri, Sürüş Akademisi A.Ş. eğitim kompleksi içerisinde bu eğitimler için ayrılmış asfalt, stabilize toprak alan ve OFF-Road toprak alan pist alanlarında uygulanmaktadır. Uluslararası kurumlar tarafından sertifikalandırılmış ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanmış eğitim müfredat ve mevzuatı uygulanır.

Eğitim veren tüm eğitmenler TOSFED ve Uluslararası lisanslara sahiptir.

Tüm eğitimler sonunda katılımcılara katılım belgesi verilmektedir. (Tüm katılımcılara OFF-Road Sürüş Teknikleri sertifikası verilir.)

Whatsapp
Oğuz Bey
Oğuz Bey
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?