Temel Sürüş Eğitimi

Temel Sürüş Eğitimi

Temel Sürüş Eğitimi

Temel Sürüş Teknikleri, sürücülük başlangıcı olarak katılımcının trafiğe çıkmasını sağlayan bir programdır.

Temel Sürüş Eğitimi

Temel Sürüş Eğitimi; ehliyeti olup hiç araç kullanmayı bilmeyen sürücülere trafikte defansif olarak araç kullanmalarını hedefler.

Temel Sürüş Eğitimi Süresi

  • 3-4 gün (1 saat teorik, 8-12 saat uygulamalı akan trafik ve pist eğitimi)

Toplam; 9-13 saattir.

Temel Sürüş Eğitimi süresi, eğitimi alacak kişi sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Şuan da yazacağımız eğitim süresi 1 kişi için geçerlidir.

3-4 günlük eğitimler için belirlenen eğitim saatleri; randevu saatinde başlar ve 9-13 saatlik süre içerisinde 3-4 gün olacak şekilde sonlandırılır.

  • 1 saat teorik eğitim,
  • 8-12 saat uygulamalı akan trafik pist eğitimi,

olmak üzere toplamda 9-13 saat eğitim verilir.

Temel Sürüş Eğitimi İşleyişi

Temel Sürüş Eğitimi Teorik (1 Saat); Teorik eğitimde eğitimi verecek olan eğitmen sınıf ile tanışır, katılımcıların sürüş durumlarına göre seviye belirleme analizi ve sürüş ihtiyaçlarını belirler. Türkiye’deki genel trafik durumu, işleyişi konuşulduktan sonra araç içi aktif ve pasif güvenlik sistemlerinden bahsedilir. 8-12 saat kişinin sürüş performansı ile ilgili değişiklik gösterebilir. 2 saatlik programda trafikte sürücülerin karşılaşabileceği risk senaryoları özel pistimizde uygulamalı olarak (trafiğe kapalı alanda) yaşatılır. Diğer eğitimler az yoğun trafikten çok yoğun trafiğe doğru uzman eğitmenlerimiz eşliğinde tamamlanır. Projeksiyon destekli görsel materyaller, alkol gözlüğü uygulanarak öfke kontrolü ve yorgunlukla mücadele teknikleri katılımcılara anlatılır. Temel sürüş teknikleri katılımcının hiç araç kullanmadığı ilk defa araç kullanıyor olduğu düşünülerek sürücü davranışlarını olumlu yönde geliştirmeyle alakalı bir program olup ders sonrası katılımcının rahatlıkla aracını kullanmasını hedefleyen bir eğitimdir. Uluslararası ve ulusal yeterliliğe sahip ileri sürüş uzmanlarıtarafından verilmektedir.

Temel Sürüş Eğitimi Akan Trafik ve PİST (8-12 Saat); Katılımcılar öncelikle trafiğe kapalı pistimizde aracın mekanik aksamını aktif ve pasif güvenlik sistemlerini ve bunların sürüşe olan etkilerini egzersizler yaparak kavrarlar risk senaryoları yapılarak akan trafikte sorunsuz araç kullanma seviyesine getirirler. Akabinde akan trafikte farklı yoğunlukta ki bölgelerde eğitmenler eşliğinde araç kullanarak ve sürüş egzersizleri yaparak program tamamlanır. Programın 2 saati pistte diğer kalan bölümler kişiye bağlı olarak akan yol trafiğinde uygulanır.

Temel Sürüş Eğitimi Belgesi/Sertifikası

Temel Sürüş Eğitimi, Sürüş Akademisi A.Ş. eğitim kompleksi içerisinde bu eğitimler için ayrılmış asfalt, stabilize toprak alan ve OFF-Road toprak alan pist alanlarında uygulanmaktadır. Uluslararası kurumlar tarafından sertifikalandırılmış ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanmış eğitim müfredat ve mevzuatı uygulanır.

Eğitim veren tüm eğitmenler TOSFED ve Uluslararası lisanslara sahiptir.

Tüm eğitimler sonunda katılımcılara katılım belgesi verilmektedir. (Tüm katılımcılara Güvenli ve emniyetli sürüş belgesi sertifikası verilir.)

19.12.2022
255
Whatsapp
Oğuz Bey
Oğuz Bey
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?