Lojistik Sürüş Teknikleri

Lojistik Sürüş Teknikleri

Lojistik Sürüş Teknikleri Eğitimi

Lojistik sürüş teknikleri eğitimi, tesislerimizde gerçekleştirilmekte olan araç lojistiği güvenli ve defansif sürüş teknikleri eğitimi bilinçli sürücüler yetiştirmekte ve riskli durumların önceden algılanmasını sağlamaktadır. Mesleki anlamda kuru ve sıvı yük taşımacılığı yapan sürücülerin bilinçlendirilmesi büyük kazaların önüne geçilmesinde önemlidir. Eğitim konularında taşınan yükün özelliğine göre kontrol kayıpları katılımcılara aktarılır.

Lojistik Sürüş Teknikleri Eğitim Amacı

Lojistik sürüş teknikleri eğitim amacı; yükleme ve boşaltma prensibi ve yük transferi iş güvenliği kapsamında katılımcılara aktarılması, defansif ve ileri sürüş teknikleri ile bilinçli sürücüler haline gelmesi hedeflenmektedir. Son yıllar da ağır vasıta imalatçıları kontrol kayıplarını en aza indiren abs, asr, ebd, asc+t gibi güvenlik ekipmanları katılımcılara anlatılmaktadır.

Lojistik Sürüş Teknikleri Eğitimi, Eğitim Süresi

  • 1 gün (2 saat teorik, 3 saat uygulamalı pist eğitimi)

Toplam; 5 saattir.

Lojistik Sürüş Teknikleri eğitim süresi, eğitimi alacak kişi sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Şuan da yazacağımız eğitim süresi 10 kişilik bir sınıf için geçerlidir. Sınıf mevcut sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir.

1 günlük eğitimler için belirlenen eğitim saatleri; randevu saatinde başlar ve 5 saatlik süre içerisinde 1 gün olacak şekilde sonlandırılır.

  • 2 saat teorik eğitim,
  • 3 saat uygulamalı pist eğitimi,

olmak üzere toplamda 5 saat eğitim verilir.

Lojistik Sürüş Teknikleri Eğitimi, Eğitim İşleyişi

Lojistik Sürüş Eğitimi Teorik Dersi (2 Saat); Teorik eğitimde eğitimi verecek olan eğitmen sınıf ile tanışır, katılımcıların sürüş durumlarına göre seviye belirleme analizi ve sürüş ihtiyaçlarını belirler. Türkiye’deki genel trafik durumu, işleyişi konuşulduktan sonra araç içi aktif ve pasif güvenlik sistemlerinden bahsedilir. Lojistik taşımacılık yük riskleri, ağırlık transferleri, yorgunlukla mücadele ve öfke kontrolleri katılımcılara sürüş stratejileri ile birlikte aktarılır. Defansif ve güvenli araç sürme stratejileri görsel metotlarla teorik olarak verilir. Lastik basınçlarının kontrolü ve lastik ömürleri detaylı bir şekilde işlenir. Defansif sürüş ile ilgili Dünya genelinde olması gereken görseller ve gerçek kaza görüntüleri ile eğitim aşılanır. Eğitim için pist kuralları hatırlatılır ve uygulama pist eğitimine geçilir.

Lojistik Sürüş Eğitimi Uygulamalı Pist Dersi (3 Saat); Engelden Kaçma Egzersizi; bu egzersiz de katılımcılara önlerine aniden çıkan bir tehlikeyi fark etme ve güvenli bir şekilde kaçış manevrası yapabilmesini aktarır.

Önden Kayma – Viraj Egzersizleri (Skidvan); bu egzersizde katılımcılara viraja doğru ve gerektirdiği hızlar ile girilmediğinde karşılaşılabilecek aracın önünün kayma senaryosu gösterilir, kurtarma manevrası ve kontra direksiyon hareketleri empoze edilir.

Aktif ve Pasif Güvenlik sistemlerinin etkilerinin farklı zeminler de sürücünün algılaması için kurulan parkurlarda yapılır. Yükleme ve boşaltma prensipleri ve yük transferleri skidvan ve skidtruck aparatlarıyla gerçekleştirilir. Bazı egzersizlerde katılımcı aracı kullanılır.

Lojistik Sürüş Teknikleri Eğitimi Belgesi/Sertifikası

Lojistik Sürüş Eğitim programı, Sürüş Akademisi A.Ş. eğitim kompleksi içerisinde bu eğitimler için ayrılmış asfalt, stabilize toprak alan ve OFF-Road toprak alan pist alanlarında uygulanmaktadır. Uluslararası kurumlar tarafından sertifikalandırılmış ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanmış eğitim müfredat ve mevzuatı uygulanır.

Eğitim veren tüm eğitmenler TOSFED ve Uluslararası lisanslara sahiptir.

Tüm eğitimler sonunda katılımcılara katılım belgesi verilmektedir. (Defansif ve İleri (Lojistik) Sürüş Teknikleri Sertifikası)

Whatsapp
Oğuz Bey
Oğuz Bey
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?