ÜDY 2 Belgesi

ÜDY 2 Belgesi

Üdy 2 belgesi, yurtiçi yolcu taşıyan firmaların üst düzey yöneticilerin alması gereken zorunlu bir belgedir. D yetki belgesi olan firmalara Üdy2 belgesi zorunludur.

ÜDY 2 Belgesi

ÜDY 2 Belgesi alacak yetki belgeleri olan bir firmada yetkili bir Üst Düzey Yönetici iseniz firmanız yurt içinde yolcu taşımacılığı yapan bir firmadır. ÜDY 2 Belgesi genel olarak yetki belgelerine sahip yurt içi yolcu taşımacılığı yapan firma yetkililerine verilen Üst Düzey Yönetici Mesleki Yeterlilik Belgesidir.

ÜDY 2 Belgesi
ÜDY 2 Belgesi

Yetki belgelerine sahip firmaların Üst Düzey Yönetici olarak görev yapan yetkililerin ÜDY 2 Belgesi almaları zorunludur. Firmalar da ÜDY 2 Belgeli yetkili istihdam etmek zorundadır.

Üdy 2 belgesini hangi firmalar istihdam etmesi gerekiyor diye merak ediyorsanız, istihdam zorunluluğu olan firmalar yazımızı incelemenizi tavsiye ederiz.

Tuzla Denge ÜDY Kursu olarak sizlere alanında uzman eğitmen kadromuzla İstanbul ilinde Maltepe, Kartal, Pendik, Kaynarca, Tuzla, İçmeler ve Kocaeli ilinde Gebze, Darıca, Dilovası bölgelerinde ÜDY Belgesi, ÜDY Eğitimi ve ÜDY Merkezi olarak hizmet vermekteyiz. ÜDY Belgesini alırken doğru eğitim aldığınızdan emin olun.

100% ÜDY 2 Belgesi Başarı oranımız ile sizlere en kaliteli hizmeti veriyor ve sınav başarı oranımızı hep birlikte zirveye taşımayı benimsiyor ve bunu gerçekleştiriyoruz. ÜDY Belgesi almaya karar veren adaylarımızın sınav başarısından ve alacakları dersler çok önemlidir. Bunun akabinde günlük hayatlarında da burada alacakları eğitimleri de kullanabilmelerini sağlamak hedef ve amaçlarımız arasında en yer almaktadır. Sizlerin alacakları belge mesleki kariyeriniz de hem sizleri ilerleteceğini düşünürken aynı zamanda bu belge ile ileride firmasal olarak yaşayacağınız cezai işlemler, puantaj düşümü ve hatta “Geçici Yürütme Durdurma” gibi problemlerle karşılaşmamanız için olanak sağlayacaktır.

Genellikle ÜDY 2 Belgesi alacak Üst Düzey Yöneticilerin bizlere yöneltmiş olduğu sorulardan bir tanesi de ” ÜDY 2 Belgesi Nasıl Alınır ” sorusu oluyor.

ÜDY 2 Belgesi Nasıl Alınır?

ÜDY 2 Belgesi almak için firmanızın yetki belgelerini ve yurt içinde yolcu taşımacılığı yapan bir firmada Üst Düzey Yönetici olarak görev yapmanız gerekmektedir. Bu şartları sağlamanız durumunda İstanbul da Maltepe, Kartal, Pendik, Tuzla, İçmeler bölgesinde Kocaeli ve İzmit de Gebze, Darıca ve Dilovası bölgelerinde ÜDY Merkezi ve ÜDY Kursu olarak aktif hizmet vermekte ve 100% Başarı oranına sahip Denge ÜDY Merkezimize kayıt olmanız gerekmektedir.

Şayet Sınavsız (Muafiyetli) ÜDY Belgesi alabilmeniz için ise 25.02.2006 tarihinden önce 3(üç) senelik yöneticilik yaptığınıza dair SGK dökümü, imza sirkülerinizin olması gerekmektedir. Sınavsız ÜDY 2 Belgesi ile ilgili detaylı bilgiyi ” Sınavsız ÜDY Belgesi Nasıl Alınır ” başlıklı yazımızda detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Sınavlı ÜDY Belgesi alacakları ele aldığımızda ilk öncelikle kayıt süreciniz bulunmaktadır. ÜDY Kursuna bulunduğunuz ayın ilk iki haftasına yani ayın 15(on beş) ‘inci gününe kadar kayıt işlemlerinizi tamamlamış olmanız gerekmektedir. Her ayın 1(bir)’i ila 15(on beş)’i kayıt dönemidir. Devamında sizlere ÜDY Ders Programı paylaşılacaktır. ÜDY Derslerine gelmeniz sizlerin sınavdan başarılı olmanızı doğrudan etkileyecektir. Konular uzun ve derslerin sıkı bir şekilde takip edilmesi gerekmektedir.

ÜDY Derslerinin ardından kayıt olduğunuz ayın devamındaki ayın ilk iki haftası İl veya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce sınav tarihleri belirlenerek bağlı olduğunuz ÜDY Kursu tarafından sizlerle paylaşılır. Sınav giriş belgelerinizin hazır olması durumunda giriş belgeniz ile sınava tabi tutulursunuz.

Genel olarak SRC, ODY veya ÜDY sınavları 40 yazılı sorudan oluşmakta ve 1-3 arasında sizlere uygulama sorusu sorulmaktadır.

Daha detaylı bilgileri ÜDY Belgesi alanından öğrenebilirsiniz. Tüm detayları sizler için açıkladık. Bizleri tercih ve takip ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Daha kapsamlı üdy 1 belgesini de incelemenizi tavsiye ederiz.

18.12.2022
268
Whatsapp
Oğuz Bey
Oğuz Bey
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?