Güvenli Sürüş Teknikleri

Güvenli Sürüş Teknikleri

Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitimi

Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitim Programı, trafikte oluşabilecek tehlikeleri önceden algılamaya ve başımıza gelebilecek bu tehlikelere karşı gelmeden önce önlem almaya yönelik verilen bir eğitim programıdır.

Güveni Sürüş Teknikleri Eğitim Amacı

Farklı yer tutuş zeminleri ve değişik hava koşullarında dikkati artırmayı ve oluşabilecek kazalara karşı kaza oluşmadan önlem alabilme alışkanlığını kazandırmayı hedeflemektedir.

Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitimi için pist şart mıdır ?

Sürüş teknikleri eğitiminin büyük bir kısmı için trafiğe kapalı ve onaylanmış pist gerekmektedir. Ancak güvenli sürüş, özel direksiyon, trafikte algı ve konsantrasyon, sürücü seviyesi belirleme gibi eğitimlerde teorik dersten sonra uzmanlar eşliğinde akan trafikte eğitim tamamlanmaktadır.

Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitimi, Eğitim Süresi

  • 1 gün (4 saat teorik, 1 saat uygulamalı eğitim)

Toplam; 5 saattir.

Güvenli Sürüş Teknikleri eğitim süresi, eğitimi alacak kişi sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Şuan da yazacağımız eğitim süresi 10 kişilik bir sınıf için geçerlidir. Sınıf mevcut sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir.

1 günlük eğitimler için belirlenen eğitim saatleri; randevu saatinde başlar ve 6 saatlik süre içerisinde 1 gün olacak şekilde sonlandırılır.

Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitimi, Eğitim İşleyişi

Güvenli Sürüş Eğitimi Teorik Dersi (5 Saat); Projeksiyon destekli görsel materyaller, alkol gözlüğü, emniyet kemeri simülasyonu uygulanarak öfke kontrolü ve yorgunlukla mücadele teknikleri katılımcılara anlatılır.

Güvenli Sürüş Eğitimi Uygulama (1 Saat); Eğitmenler eşliğinde farklı yoğunluktaki trafikte katılımcılar araç kullanarak güvenli ve emniyetli sürüş teknikleri stratejileri katılımcıya aktarılır. Defansif araç kullanma yöntemleri ile eğitim tamamlanır.

Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitimi Belgesi/Sertifikası

Güvenli Sürüş Eğitim programı, Sürüş Akademisi A.Ş. eğitim kompleksi içerisinde bu eğitimler için ayrılmış asfalt, stabilize toprak alan ve OFF-Road toprak alan pist alanlarında uygulanmaktadır. Uluslararası kurumlar tarafından sertifikalandırılmış ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanmış eğitim müfredat ve mevzuatı uygulanır.

Eğitim veren tüm eğitmenler TOSFED ve Uluslararası lisanslara sahiptir.

Tüm eğitimler sonunda katılımcılara katılım belgesi verilmektedir. (Güvenli Sürüş Teknikleri Sertifikası)

Whatsapp
Oğuz Bey
Oğuz Bey
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?