Psikoteknik Testi Neleri Ölçer?

Psikoteknik Testi Neleri Ölçer?

Psikoteknik testi neleri ölçer sorusunun cevabı algı, refleks gibi sürücülüğe etki eden değerleri ölçmektedir. Neleri ölçer sorusunun en doğru cevabı ise fiziksel ve zihinsel psikomotor becerilerdir.

Psikoteknik Testi Neleri Ölçer

Psikoteknik Testi Neleri Ölçer sorusu genellikle test girmeden önce adaylar tarafından bizlere sürekli sorulan sorulardandır. Öncelikle Psikoteknik Cihazı sizlere rapor hazırlarken sizlerin sürüş için yeterli olup olmadığınızı ve özellikle algı-refleksinizi ölçen bir cihazdır. Cihaza oturup, teste tabi tutulduğunuz da bir Psikolog sizlere eşlik eder ve anlık raporlamasını Sağlık Bakanlığına sunacaktır. Yolcu taşımacılığı yapıyor ve SRC 1 Belgesi, SRC 2 Belgesine sahipseniz bu belgeyi bulundurmanız gerekmektedir.

Psikoteknik Testi Neleri Ölçer
Psikoteknik Testi Neleri Ölçer

Psikoteknik Testi Neleri Ölçer sorusunun en doğru cevabı Psikoteknik Cihazının iki aşamada ölçümlerini değerlendirebiliriz. Bunlar; Zihinsel Yetenek ve Beceriler ile Psikomotor Yetenek ve Becerilerdir. Zihinsel Yetenek ve Becerileriniz akıl gücü ile yönettiğiniz ve doğruluğundan emin olduğunuz düşünerek hareket ederek, tepkiler verdiğiniz kısımdır. Diğeri Psikomotor Beceriler ise sizlerin edinilmiş refleksleriniz ve bilinç altındaki anlık tepkilerinizdir.

Zihinsel Yetenek ve Beceriler

  • Dikkat
  • Anlama ve Değerlendirme Yeteneği(Muhakeme)
  • Hız ve Mesafe Algılama
  • Geniş Görüş Alanı İçinde Uyaran Fark Etme
  • Şekil Algılamada Görsel Süreklilik

Psikomotor Yetenek ve Beceriler

  • Tepki Hızı
  • Koordinasyon Düzeyi

Umarız, yazımız sizin faydalı olmuştur. SRC Belgesi için süreçlerinizi hızlandırabilir, SRC Kursuna kayıt olduktan sonra Psikoteknik Belgesi süreçlerinizi de tamamlayabilirsiniz.

18.12.2022
283
Whatsapp
Oğuz Bey
Oğuz Bey
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?